Gigi Becali,in Prosport: ,,Dumnezeu o va bate pe Arsenal¨.Da Gigi,o va bate.Daca-ti pui tu o singura dorinta care se face trei. 1 Portarul lor sa apere legat la maini. 2 Cesc Fabregas sa joace beat turta. 3 Adebayor sa joace doar intr-un picior. Si nici atunci nu-s sigur ca o sa bata Steaua.
Ruladă cu frișcă, mascarpone și fructe de pădure
-
Rulada a fost desertul copilăriei mele. Aproape la fiecare două săptămâni,
mama pregătea câte una, iar mirosul din bucătărie era suficient ca să știm
cu to...
Dragă Amza
-
Suntem în a 3.000-a zi a Erei Noastre. Te-am dus la şcoală, ți-am vorbit pe
drum despre punctualitatea ca formă de respect (nu ți se părea important,
“poat...
Ce nu înţelegeţi, pulifricilor?
-
***
Revin pe blog după o mai lungă absenţă pentru a răspunde unei întrebări
stupide care le mănâncă rărunchii susţinătorilor PNL - ului de tip nou: de
ce n...
Câteva puncte despre Roşia Montană
-
Proiectul Roşia Montană ridică grave semne de întrebare, şi pentru a nu fi
uitate să le enumerăm şi analizăm:
1. Guvernul ne prezintă exploatarea aurului d...