Doi angajati ai metro-ului din Madrid retrogradati din cauza unui videoclip in care prezinta pe un fan Atletico Madrid ce polueaza si unul Real Madrid supermega civilizat .Tradus pe romaneste,e ca si cum ai arata un fan Dinamo si unul Steaua cu atitudini total opuse.(Sau Rapid,sa fie toata lumea multumita).Aici
Din blog in blog prin blogosfera spaniola ajung pe un site,alianzo.com,cu doua bloguri in limba romana,zic ei. Primul aici.Era in romana. Al doilea aici.Buna seara,Budapesta!
Ruladă cu frișcă, mascarpone și fructe de pădure
-
Rulada a fost desertul copilăriei mele. Aproape la fiecare două săptămâni,
mama pregătea câte una, iar mirosul din bucătărie era suficient ca să știm
cu to...
Dragă Amza
-
Suntem în a 3.000-a zi a Erei Noastre. Te-am dus la şcoală, ți-am vorbit pe
drum despre punctualitatea ca formă de respect (nu ți se părea important,
“poat...
Ce nu înţelegeţi, pulifricilor?
-
***
Revin pe blog după o mai lungă absenţă pentru a răspunde unei întrebări
stupide care le mănâncă rărunchii susţinătorilor PNL - ului de tip nou: de
ce n...
Câteva puncte despre Roşia Montană
-
Proiectul Roşia Montană ridică grave semne de întrebare, şi pentru a nu fi
uitate să le enumerăm şi analizăm:
1. Guvernul ne prezintă exploatarea aurului d...