Circula anii trecuti o gluma prin tara,despre unitatile de masura a prostiei,acestea fiind becalul si vanghelul.Ca ca le actualizam,propun alte doua:hamilton-ul si dennis-ul.
Un articol in Cotidianul despre caderea in sondaje a lui Becali,datorita campaniei furibunde a acestuia impotriva lui Hagi. Era si normal sa se intample.Mai avea putin si zicea ca nu Hagi a jucat fotbal,ca era el deghizat in Hagi.Omul asta mai poate fi salvat(si mai sunt si altii) doar printr-o operatie de extragere a genei nesimtirii.Poate nici atunci.
Ruladă cu frișcă, mascarpone și fructe de pădure
-
Rulada a fost desertul copilăriei mele. Aproape la fiecare două săptămâni,
mama pregătea câte una, iar mirosul din bucătărie era suficient ca să știm
cu to...
Dragă Amza
-
Suntem în a 3.000-a zi a Erei Noastre. Te-am dus la şcoală, ți-am vorbit pe
drum despre punctualitatea ca formă de respect (nu ți se părea important,
“poat...
Ce nu înţelegeţi, pulifricilor?
-
***
Revin pe blog după o mai lungă absenţă pentru a răspunde unei întrebări
stupide care le mănâncă rărunchii susţinătorilor PNL - ului de tip nou: de
ce n...
Câteva puncte despre Roşia Montană
-
Proiectul Roşia Montană ridică grave semne de întrebare, şi pentru a nu fi
uitate să le enumerăm şi analizăm:
1. Guvernul ne prezintă exploatarea aurului d...