Am filmat chestia asta azi,de pe balcon.Cand i-am vazut invartindu-se pe langa tomberoane am fugit dupa camera.Si mi-am adus aminte de un cunoscut,care strangea tot ce gasea,zicand ,,poate e bun la ceva".Probabil asa s-au gandit si ei cand au luat monitorul,imprimanta si tastatura lasate cu o seara inainte.
Prima imagine e de pe sport.ro,a doua de pe prosport.ro.Sunt tare curios cine e autorul.Putea macar sa faca un copy-paste si sa ia tot.Asa i-a iesit un text de clasa a III-a.Sefii lui sa-l puna sa scrie in fiecare zi de 100 de ori ,,Nu sunt mai destept decat un copil de clasa a V-a".Poate pana la urma il salveaza.Si il fac macar ajutor de ziarist.
Ruladă cu frișcă, mascarpone și fructe de pădure
-
Rulada a fost desertul copilăriei mele. Aproape la fiecare două săptămâni,
mama pregătea câte una, iar mirosul din bucătărie era suficient ca să știm
cu to...
Dragă Amza
-
Suntem în a 3.000-a zi a Erei Noastre. Te-am dus la şcoală, ți-am vorbit pe
drum despre punctualitatea ca formă de respect (nu ți se părea important,
“poat...
Ce nu înţelegeţi, pulifricilor?
-
***
Revin pe blog după o mai lungă absenţă pentru a răspunde unei întrebări
stupide care le mănâncă rărunchii susţinătorilor PNL - ului de tip nou: de
ce n...
Câteva puncte despre Roşia Montană
-
Proiectul Roşia Montană ridică grave semne de întrebare, şi pentru a nu fi
uitate să le enumerăm şi analizăm:
1. Guvernul ne prezintă exploatarea aurului d...