Intru intr-un magazin,cumpar ce aveam de cumparat si ies.O femeie cu un carucior si cu o fetita de vreo 12 ani la intrare.Doua compatrioate.Femeia:
-Tu si cu asta ma puneti loca!
Ma mananca sa zic:
-Ati vrut sa spuneti ca va innebunesc,ca va scot din pepeni poate,nu?Renunt dupa 3 secunde.E o lupta inutila.Oricum o sa foloseasca expresiile astea traduse ca pula.
Plec.
Intr-o zi o sa postez o colectie de expresii din rumanol,cum l-am denumit eu.
Hai la guvernare, PSD!
-
E un sfat înţelept pe care ţi-l dau toţi prietenii din HR: Găseşte în altă
parte, înainte de a trânti uşa după tine. Când...
Acum o zi
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu